STAŇ SE DETEKTIVEM A "VYŘEŠ ZLOČIN"!

Tuto detektivku nemusíte číst, tu prožijete a vyřešíte! Unikátní interaktivní výstava věnovaná vědeckým metodám v kriminalistice.

Malí i velcí návštěvníci na ní mají možnost sami rozluštit kriminální případ a na konci výstavy odhalit pachatele, kterého podle zjištěných indicií vyberou z podezřelých osob.

Porovnají výpovědi svědků, otisky prstů, bot, seznámí se s výsledky zkoumání biologických stop a s pomocí svých poznámek v kriminalistickém notesu se dopátrají pravdy. Neotřelou zábavnou formou tak vstřebají různé metody vyšetřování. Kromě toho se dozvědí o několika kriminalistických kauzách, které hýbaly v minulosti naším regionem.

Výstava je zapůjčena z Mendelova muzea Masarykovy univerzity v Brně, je doplněna poznatky ústeckých muzejníků a předměty zapůjčenými PČR.