Výstava Vás provede tajuplným světem lišejníků, které naše oko velice lehce přehlédne. Zastavme na chvilku čas a pokochejme se barevnými stélkami organismů, jejichž krása vynikne někdy až pod lupou.

Lišejníky mají nezastupitelné místo v přírodě, jejich roli však velice málo vnímáme. Pomáhají zvětrávání hornin, rozkladu organického materiálu. V polárních oblastech tvoří velice důležitou roli v potravinovém řetězci.

Na výstavě se mimo jiné dozvíte, jak jsou lišejníky výjimečné tím, že jsou složeny ze dvou nepříbuzných typů organismů - hub a řas, které žijí v trvalé symbióze.

Nejen děti si budou moci udělat foto s eskymákem, zahrát si lišejníkové pexeso či se svézt na sobovi.

Pro školy je připraven doprovodný program s pracovními listy.