Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

V roce 2020 Vás Galerie pod radnicí zve na tyto výstavy:

Múza múz: Žena 

Výstava trvající od 6. února do 15. března představí ženy ve všech jejich podobách. Žena jako matka, manželka i milenka. Žena milující, laskavá, krásná i tajemná. Výstava zahrnuje díla autorů, která jsou deponována v Městském muzeu Ústí nad Orlicí, ale i v depozitářích okolních muzeí. Zastoupeni jsou i soukromí sběratelé. K výstavě je připraven doprovodný program pro školy.

 

 

 

Velikonoční výstava Oblastního spolku Českého červeného kříže - Zrušeno z důvodu vyhlášení nouzového stavu V ČR.

Výstava trvající od 31. března do 3. dubna představí velikonoční zvyky a tradice. 

 

Podobenky a jiné bebechy - Výstava přeložena na příští rok (duben 2021)  z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR.

Výstava fotografií Jana Pražáka bude zahájena 9. dubna a potrvá do 3. května. Název napovídá, že má co do činění s životem v Ostravě. Přestože se narodil v Pardubicích a vyrostl v Ústí nad Orlicí, jeho příjmení ani jednomu z těchto měst neodpovídá. Nechte na sebe dýchnout atmosféru snímků z uvedených míst, ale nejen z nich.

 

UMPRUM a Bohouš Špaček: Litografie

Výstava trvající od 14. května do 28. června, prezentujíce díla studentů Uměleckoprůmyslové školy v Ústí nad Orlicí a jejich učitele Bohuslava Špačka.

 

Ústecký salón

Výstava bude zahájena 16. července a potrvá do 31. srpna. Tradiční výstava nejen amatérských tvůrců, kteří tvoří v okolí Ústí nad Orlicí, nebo jsou s ním spjati. Součástí výstavy bude i land artová akce, která se uskuteční 12. srpna.

 

Martina Novotná: Intuice

Výstava trvající od 10. září do 4. října představí výtvarnici Martinu Novotnou, která v současné době vyučuje na UMPRUM v Ústí nad Orlicí. Inspiruje se svými cestami, které promítá do svých děl.

 

Architektura našeho města 

Výstava bude zahájena 8. října a potrvá do 22. listopadu. Pamatujete? Stavby, které dnes již nestojí, nebo změnily svoji podobu v našem městě Ústí nad Orlicí. Fotografie ze sbírek Městského muzea. 

 

Zdeňka Kudrnová a Míla Gloserová

Výstava bude zahájena 3. prosince a potrvá do 3. ledna. Ilustrace, malby a kresby dvou žen, které tvoří v nedaleké Litomyšli a představí svoje díla, která jsou určena nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům.

 

 

 

 

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |