Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

V roce 2020 Vás Galerie pod radnicí zve na tyto výstavy:

Aktuální výstavy:

Momentálně je Galerie pod radnicí z důvodu vládních omezení uzavřena.

Architektura našeho města 

Výstava bude zahájena 8. října a potrvá do 22. listopadu. Pamatujete? Stavby, které dnes již nestojí, nebo změnily svoji podobu v našem městě Ústí nad Orlicí. Fotografie ze sbírek Městského muzea. 

 

Následující výstavy:

 

Zdeňka Kudrnová a Míla Gloserová

Výstava bude zahájena 3. prosince a potrvá do 3. ledna. Ilustrace, malby a kresby dvou žen, které tvoří v nedaleké Litomyšli a představí svoje díla, která jsou určena nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům.

 

Proběhlé výstavy:

Múza múz: Žena 

Výstava trvající od 6. února do 15. března představí ženy ve všech jejich podobách. Žena jako matka, manželka i milenka. Žena milující, laskavá, krásná i tajemná. Výstava zahrnuje díla autorů, která jsou deponována v Městském muzeu Ústí nad Orlicí, ale i v depozitářích okolních muzeí. Zastoupeni jsou i soukromí sběratelé. K výstavě je připraven doprovodný program pro školy.

 

UMPRUM a Bohouš Špaček: Litografie

Výstava trvající od 3. června do 28. června, prezentujíce díla studentů Uměleckoprůmyslové školy v Ústí nad Orlicí a jejich učitele Bohuslava Špačka. 30. června v 18:00 proběhne dernisáž. 

 

Ústecký salón

Výstava byla zahájena 16. července a potrvá do 31. srpna. Tradiční výstava tvůrců, kteří jsou spjati s lokalitou regionu Ústí nad Orlicí vás zavede do pestré škály výtvarných děl. Od kovaných plastika přes olejomalby až po umělecké řemeslo.Součástí výstavy bude i land artová akce, která se uskuteční 12. srpna na zahradě Hernychovy vily. 

 

Martina Novotná: Rituál malby

Výstava, která byla zahájena 3. září a potrvá do 27. září představuje výtvarnici Martinu Novotnou, která v současné době vyučuje na UMPRUM v Ústí nad Orlicí. Výstava shrnuje její tvůrčí období od roku 2017 do roku 2020.

 

 

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |