Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

V posledním červencovém týdnu (úterý 27. července až neděle 1. srpna) mají všichni dobrovolní hasiči z Pardubického kraje po předložení průkazu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska volnou vstupenku na výstavu HOŘÍ?  aneb 150 let dobrovolných hasičů v Ústí nad Orlicí.

Členové SDH Ústí nad Orlicí I. (opět po předložení členského průkazu) a jejich rodinní příslušníci mají po celou dobu trvání výstavy vstup ZDARMA.

 

Výstava HOŘÍ? začíná 1. července venkovní vernisáží na ZAHRADĚ HERNYCHOVY VILY! Zveme všechny hasiče, hasičky i jejich příznivce!

Od 17. června do 5. září 2021 na Vás v Hernychově vile čeká výstava HISTORICKÉ MECHANICKÉ HRAČKY. Návštěvník uvidí plechové hračky na setrvačník a klíček, elektrické stavebnice, parní strojky s modely dílen, ale i s vodotryskem, dále hračky s ovládáním na bovden, šlapací auta, optické hříčky a mnoho dalších.

OTEVŘENÉ MUZEUM Vám dále nabízí muzejní pátračku pro mládež i nejmenší návštěvníky a v neposlední řadě také řemeslnou textilní dílnu rozvolněnou do dalších prostor muzea!!!

Virtuálně můžete navštívit nejen prostory vily, ale i výstavu

MÚZA MÚZ: ŽENA

RESTAUROVÁNÍ SBÍRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ 

ELEKTŘINA Z VĚŽÍ

SECESNÍ ŠAT 

TOULKY PO ANDRLOVĚ CHLUMU

NA PAMĚŤ V KAMENI

TOULKY PO ANDRLOVĚ CHLUMU II

ORLICKOÚSTECKÝ PROUD ANEB MĚSTSKÁ ELEKTRÁRNA

Sledujte nás, další výstavy budou přibývat.  

Výstava Velké prádlo už skončila, připomenout si ji ale můžete na několika videích, která naleznete na našem youtube kanále!

 

Ve stojanu před VSTUPEM DO HERNYCHOVY VILY jsou pro vás připraveny informační skládačky o našem muzeu, betlémech, Hernychově vile, Planičkově orloji a dopravních stavbách, kromě toho zde najdete i časopis KORIDOR! 

  

 

Sledujte náš Facebook a Instagram! @muzeum_uo

MECHANICKÝ PAPÍROVÝ MALOVANÝ BETLÉM

Aneb od Cibulky k Herainovi s Andresem

 

DLOUHODOBĚ VYSTAVENO:

Stálá řemeslná textilní dílna

Textilní Oustí

Orlickoústecké lidové malované betlémy

Secesní jídelna

Planičkův interiérový orloj

Vítáme Vás
na stránkách Městského muzea v Ústí nad Orlicí, které přinášejí základní informace o našich stálých expozicích, výstavách i dalších aktivitách určených široké veřejnosti.
Ani ta nejdokonalejší internetová prezentace však nemůže nahradit osobní kontakt, proto Vás srdečně zveme k návštěvě našeho muzea.

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |