!!!Upozorňujeme, že návštěvy muzejních výstav a expozic nejsou akcí, lze je navštívit za dodržování aktuálních nařízení vlády České republiky v respirátoru, s dodržením rozestupů, apod., ale není vyžadováno očkování!!!

Připravujeme novou výstavu Od žihadla k medu, která bude probíhat od čtvrtka 27. ledna až do neděle 20. března 2022.

Představíme Vám včelařův rok, který má svá vlastní roční období. Nebudou chybět historické i dnešní úly a řada dalších včelařských pomůcek a nástrojů. A samozřejmě se na výstavě můžete zalepit od medu a uvidíte nejeden včelí produkt.
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 17:00 hodin.

Pokud jste ve shonu svátečních dnů nestihli navštívit expozici lidových malovaných betlémů, máte možnost tak učinit až do 2. února 2022. Ke shlédnutí se zde nachází téměř šestimetrový vánoční betlém, dále betlém tříkrálový a dva neobvyklé betlémy, tedy hromniční a postní.

Do konce února 2022 jsme prodloužili malou výstavu 100 let Československé obce legionářské.

Naše muzeum Vám nabízí muzejní pátračku pro mládež i nejmenší návštěvníky a v neposlední řadě také nyní už značně oblíbenou řemeslnou textilní dílnu!!!

Virtuálně můžete navštívit nejen prostory vily, ale i výstavu

MÚZA MÚZ: ŽENA

RESTAUROVÁNÍ SBÍRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ

ELEKTŘINA Z VĚŽÍ

SECESNÍ ŠAT

TOULKY PO ANDRLOVĚ CHLUMU

NA PAMĚŤ V KAMENI

TOULKY PO ANDRLOVĚ CHLUMU II

ORLICKOÚSTECKÝ PROUD ANEB MĚSTSKÁ ELEKTRÁRNA

Sledujte nás, další výstavy budou přibývat.

Výstava Velké prádlo už skončila, připomenout si ji ale můžete na několika videích, která naleznete na našem youtube kanále!

Sledujte náš Facebook a Instagram! @muzeum_uo

MECHANICKÝ PAPÍROVÝ MALOVANÝ BETLÉM

Aneb od Cibulky k Herainovi s Andresem

DLOUHODOBĚ VYSTAVENO:

Stálá řemeslná textilní dílna

Textilní Oustí

Orlickoústecké lidové malované betlémy

Secesní jídelna

Planičkův interiérový orloj

Vítáme Vás
na stránkách Městského muzea v Ústí nad Orlicí, které přinášejí základní informace o našich stálých expozicích, výstavách i dalších aktivitách určených široké veřejnosti.
Ani ta nejdokonalejší internetová prezentace však nemůže nahradit osobní kontakt, proto Vás srdečně zveme k návštěvě našeho muzea.