Na základě usnesení Vlády České republiky je s platností od 12. října 2020 Městské muzeum v Ústí nad Orlicí UZAVŘENO.

Aktuální výstavu VELKÉ PRÁDLO si můžete prohlédnout alespoň PROSTŘEDNICTVÍM VIDEÍ, která pro vás připravujeme. Čtyři již publikovaná videa můžete zhlédnout na našem youtube kanále

Ve stojanu před VSTUPEM DO HERNYCHOVY VILY jsou pro vás připraveny informační skládačky o našem muzeu, betlémech, Hernychově vile, Planičkově orloji a dopravních stavbách, kromě toho zde najdete i časopis KORIDOR!

V Hernychově vile je připravena výstava VELKÉ PRÁDLO. Ukazuje, jak se v minulosti pralo. Vystaveny jsou pračky, valchy, prací zvony, nebo třeba mandl. Výstava potrvá AŽ DO 3. LEDNA 2021.

Ve čtvrtek 8. října jsme otevřeli v Galerii pod radnicí fotografickou výstavu Od koupadla k aquaparku. Výstavu budete mít možnost zhlédnout v Hernychově vile v průběhu příštího roku.

Sledujte náš Facebook a Instagram! @muzeum_uo

MECHANICKÝ PAPÍROVÝ MALOVANÝ BETLÉM

Aneb od Cibulky k Herainovi s Andresem

DLOUHODOBĚ VYSTAVENO:

Stálá řemeslná textilní dílna

Textilní Oustí

Orlickoústecké lidové malované betlémy

Secesní jídelna

Planičkův interiérový orloj

Vítáme Vás
na stránkách Městského muzea v Ústí nad Orlicí, které přinášejí základní informace o našich stálých expozicích, výstavách i dalších aktivitách určených široké veřejnosti.
Ani ta nejdokonalejší internetová prezentace však nemůže nahradit osobní kontakt, proto Vás srdečně zveme k návštěvě našeho muzea.