Ve středu 20. listopadu bude muzeum z provozních důvodů UZAVŘENO v čase 11:30–15:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

K příležitosti výročí 30 let od Sametové revoluce proběhne v muzeu přednáška Zdeňka Horáka na téma Posrpnová dočasná přítomnost na Orlickoústecku. Začínáme ve čtvrtek 21. listopadu v 17:00 hodin!

V sobotu 23. listopadu bude Hernychova vila patřit ručním pracím! Cože? ...ale jak? Textil a papír začíná ve 13:00 hodin a během odpoledne si společně vytvoříme ruční papír a výrobky z textilu.

Navštivte naše aktuální výstavy Kamenná krása a Textilní tvorba Dagmar F. Těšíme se na Vás!

Rádi byste si vyzkoušeli výrobu tkanin, nebo předení na kolovratu? V naší textilní dílně můžete! Přijďte si ji prohlédnou a hlavně vyzkoušet.

Sledujte nás na našem Instagramu! @muzeum_uo

MECHANICKÝ PAPÍROVÝ MALOVANÝ BETLÉM

Aneb od Cibulky k Herainovi s Andresem

DLOUHODOBĚ VYSTAVENO:

Secesní jídelna, Planičkův interiérový orloj, Textilní Oustí

Vítáme Vás
na stránkách Městského muzea v Ústí nad Orlicí, které přinášejí základní informace o našich stálých expozicích, výstavách i dalších aktivitách určených široké veřejnosti.
Ani ta nejdokonalejší internetová prezentace však nemůže nahradit osobní kontakt, proto Vás srdečně zveme k návštěvě našeho muzea.