Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Edukační programy:

 

Cesta sbírkového předmětu

Muzejníci nejsou jen nudní patrioti. Ostatně si můžete vyzkoušet jejich práci na několika připravených kvízech a úkolech. Příkladem zmiňujeme postup jak předmět hledá cestu do muzea a co všechno ho při tom čeká. A možná si zahrajete i malou scénku. Jak muzejník staré předměty zachraňuje. A nemusíte se obávat, vše Vám vysvětlíme a děti si vyzkouší, jak se zachází se sbírkovým předmětem. 

 

Výprava za historickými a architektonickými zajímavostmi

Víte, že v Ústí nad Orlicí po dobu celých šesti let bydlela slavná autorka slavných kuchařek M. D. Rettigová, že v kostele Nanebevzetí Panny Marie se nachází prostřelený obraz, anebo že se dochoval fragment železničního mostu postaveného za Jana Pernera? Chcete-li znát i řadu dalších zajímavostí, pojďte s námi na procházku za historickými zajímavostmi po našem pozoruhodném městě.Do procházky lze zahrnout i výpravu po kapličkách na Andrlův chlum, délka vycházky v takovém případě bude cca 120 min. 

Textilní dílna

V muzeu města textilu nesmí chybět textilní dílna. V té naší si můžete vyzkoušet výrobu tkanin od začátku až do konce! Naučíte se příst na šlapací kolovratu, tkát několik druhů vazeb na čtyřlistovém pedálovém stavu nebo na dvou ručních stavech. Dozvíte se také něco o práci domácích tkalců, kterých bylo v minulosti naše město plné. Dále si zájemci mohou vyzkoušet tkaní na karetkách nebo na rámečkových stavech a to vše v rámci standardního vstupného! Chcete-li navštívit pouze dílnu, pak je částka ještě o něco nižší. Odměnou za Vaši píli a trpělivost Vám může být drobný výrobek, který si vlastnoručně zhotovíte a poté odnesete domů (po dohodě s lektorem).

Navštivte nás na některé z akcí, které v dílně pořádáme, nebo jen tak v otvírací době muzea.

 

Provázení po secesní vile

Secese s sebou nese jak bohatou štukovou výzdobu, pestrou hmotovou skladbu včetně věží, použití neckové klenby, atraktivních schodišť točité nevyjímaje, členění do mnoha místností, a to ani nemluvíme o secesním harmoniu, jídelně či krbovém ostění. Pojďte se s námi vydat na okouzlující cestu a dozvědět se řadu podrobností.

Těšit se můžete na lehce záludné otázky směřující třeba k váze lustru nebo Planičkovu orloji spjatému s třemi tragédiemi.

 

Programy jsou určeny pro oba stupně ZŠ, lze je připravit i pro SŠ.

Délka programů 45 až 60 minut, lze přizpůsobit Vašim požadavkům.

Prosím předem se objednávejte:

Mgr. Dana Morávková, DiS.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 

Tel: +420 464 649 555 nebo mobil: +420 777 687 279

 

 

 

 

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |