Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Edukační programy:

 

 

Cesta sbírkového předmětu

Muzejníci nejsou jen nudní patrioti. Ostatně si můžete vyzkoušet jejich práci na několika připravených kvízech a úkolech. Příkladem zmiňujeme postup jak předmět hledá cestu do muzea a co všechno ho při tom čeká. A možná si zahrajete i malou scénku. Jak muzejník staré předměty zachraňuje. A nemusíte se obávat, vše Vám vysvětlíme a děti si vyzkouší, jak se zachází se sbírkovým předmětem. 

 

Výprava za historickými a architektonickými zajímavostmi

Víte, že v Ústí nad Orlicí po dobu celých šesti let bydlela slavná autorka slavných kuchařek M. D. Rettigová, že v kostele Nanebevzetí Panny Marie se nachází prostřelený obraz, anebo že se dochoval fragment železničního mostu postaveného za Jana Pernera? Chcete-li znát i řadu dalších zajímavostí, pojďte s námi na procházku za historickými zajímavostmi po našem pozoruhodném městě.Do procházky lze zahrnout i výpravu po kapličkách na Andrlův chlum, délka vycházky v takovém případě bude cca 120 min. 

 

Textilní Oustí 

Na cukr, na kafe…., tak si notovali tkalci – řemeslníci. A jak tomu bylo u tkalců továrních? Obojí Vám rádi prozradíme při návštěvě naší malé expozice. Nepůjde pouze o povídání, ale dětem nabídneme možnost vyzkoušení si práce na malém stolním tkalcovském stavu. Naučíme Vás tkát na karetkách, rozeznávat různé druhy vazeb.

 

Provázení po secesní vile

Secese s sebou nese jak bohatou štukovou výzdobu, pestrou hmotovou skladbu včetně věží, použití neckové klenby, atraktivních schodišť točité nevyjímaje, členění do mnoha místností, a to ani nemluvíme o secesním harmoniu, jídelně či krbovém ostění. Pojďte se s námi vydat na okouzlující cestu a dozvědět se řadu podrobností.

Těšit se můžete na lehce záludné otázky směřující třeba k váze lustru nebo Planičkovu orloji spjatému s třemi tragédiemi.

 

Programy jsou určeny pro oba stupně ZŠ, lze je připravit i pro SŠ.

Délka programů 45 až 60 minut, lze přizpůsobit Vašim požadavkům.

Prosím předem se objednávejte:

Mgr. Dana Morávková, DiS.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 

Tel: +420 464 649 555 nebo mobil: +420 777 687 279

 

 

 

 

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |