• Sobota 10. února 2018 od 14:00 hodin
    Cože? …ale jak? – mletí obilovin
    V první z dílen určených (nejen) pro děti nabízí muzeum ukázku mletí pšenice, popř. ječmene na replice slovanského ručního rotačního mlýnku. Mletí se provádí opakovaně s průběžným vysévání a jistě pro mnohé z nás bude překvapení, že i na zdánlivě primitivním zařízení dokážeme vyrobit kvalitní mouky a krupice.

• Středa 21. února 2018 od 18:00 hodin
    Kurz lidové architektury I.
    Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Ústí na Orlicí pořádá městské muzeum přednáškový cyklus věnovaný lidovým stavbám. Tyto objekty v nás vzbuzují až romantické představy, ale přitom v sobě skrývají mnohem víc, než příjemné pohledy a nostalgii. Ve čtyřech přednáškách si představíme jak principy a důvody jejich podoby, zmíníme se o nejstarších východočeských domech, způsobech jejich datování, ale věnovat se budeme i vesnickým hospodářským a technickým stavbám. Chybět nebude řada zajímavostí historických, společenských nebo stavebních.

• Sobota 3. března 2018 od 9:00 hodin
    Papírová modelařina s Petrem Pávem
    Doprovodná akce k výstavě Papírová realita. Pod vedením zkušeného modeláře si děti i dospělí mohou sestavit papírový model.

• 14. března 2018
    Muzejní kafe
    Setkání se zajímavou osobností – tentokrát nás navštíví Josef Habrman, který létal s Nebeskou blechou postavenou Karlem Bínou

• 21. března 2018
    Kurz lidové architektury II.
    Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Ústí nad Orlicí v rámci Akademie volného času