Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Nabídka publikací

Objednávky prosím zasílejte na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jiří Knapovský, nejen betlemář

Stran: 71
Vydáno: 2021
Cena: 110 Kč

Betlémy jsou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí stěžejní sbírkou. V textech od Marie Bartošové-Špačkové se seznámíte nejen s životem a tvorbou Jiřího Knapovského jako betlemáře, ale i s jeho působností v divadelních souborech Orel a Vicena. V edici Ústeckoorlické betlémy a jejich tvůrci se jedná již o třetí publikaci.

Vydal: OFTIS Ústí nad Orlicí 2015

Cena: 161,- Kč

Vystřihovací tříkrálový betlém Jaroslava Heraina. 8 archů A3.

Vydal: OFTIS Ústí nad Orlicí 2021

Cena: 180,- Kč

Stran: 6 archů A3

Hromniční betlém Jiřího Knapovského (1930-2018). Unikátní typ ústeckého betlému, který se nestaví na Vánoce, ale na Hromnice (2. února). V hromničním betlému je v centrální části uprostřed města Jeruzaléma postaven otevřený chrám s výjevem Obětování (obřezání) Páně, kde stařec Simeon drží Ježíška, dále jsou přítomni P. Marie, prorokyně Anna a sv. Josef. 53 figur a staveb.

Vydal: OFTIS Ústí nad Orlicí 2018

Cena: 260,- Kč

Tato obrazová publikace nepřímo navazuje na tři předešlé obrazové publikace o městě Ústí nad Orlicí a nejpřilehlejším okolí. Především milovníci starých dobových fotografií i v této knize ocení unikátnost některých snímků. V závěru publikace v kapitole Ústí nad Orlicí v současnosti je zachyceno, jak město a jeho části vyhlížejí v dnešních dnech.

Vydal: GRANTIS Ústí nad Orlicí 

Cena: 62,- Kč

Stran: 6 archů A3

100 malovaných figur tradičního lidového betlému od Jiřího Knapovského (1930-2018). Zatímco Svatá rodina, obklopena palmovým hájkem, je zobrazena v biblickém pojetí, ostatní figury s okolní krajinou znázorňují českou domovinu 18.-19. století. 

Vydal: OFTIS Ústí nad Orlicí 2015

Cena: 120,-

Malovaný betlém od Jiřího Knapovského. 4 archy obsahují 55 figur a návod.      

Zachovej nás Hospodine

Autor: Martin Zahálka
Stran: 168
Vydáno: 2008
Cena: 30 Kč
Kniha prezentující písemné pozůstalosti vojáků – účastníků první světové války. Publikace vznikla za finanční podpory Města Ústí nad Orlicí.
Zákopy v Haliči, na Soči, strasti rumunské fronty, vojenských nemocnic... Vypjaté situace, smutek a šílenství válečných polí a samotná válečná duše pisatelova registruje tím víc, čím víc je sama o sobě okolním peklem ohrožena.

Vydal: Pavel Procházka

Cena: 105,- Kč

Vystřihovací betlém Josefa Procházky. 8 archů A3.          

Cena: 20,- Kč/ks

Různobarevné propisovací tužky Městské muzeum v Ústí nad Orlicí.

Cena: 162,- Kč

Lanšperský betlém - papírový vystřihovací betlém Adolfa Lachmana. 8 archů A3 obsahuje celkem 90 figurek a staveb. Včetně podrobného návodu na sestavení jak do skříňky tak i bez skříňky. 

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |