Stran: 23
Vydáno: 2016
Cena: 30,- Kč

V šestém díle Ousteckých střípků se seznámíme s technikou a postupy restaurátorských prací například při obnově svatebních šatů z 19. století či při restaurování betlémů, které proběhlo díky dotaci Pardubického kraje. Nechybí neobyčejné příběhy ústeckých rodáků. Tentokrát se zaměříme na Jiříka Štyrsu (1490 - 1536), významnou osobnost českobratrského knihtisku, a na Karla Kindla (1906 - 1981), úžasného malíře, milujícího přírodu a turistiku, který působil mimo jiné jako výtvarník propagace v n. p. Perla Ústí nad Orlicí, jevištní mistr či herec v divadelním spolku Vicena. Čtyři generace obuvníků Čermáků Vás provedou celým 20. stoletím a přiblíží Vám život živnostníka, žijícího v Ústí nad Orlicí. Článek Panna Marie Oustecká vypráví o události, díky níž se tato postava stala ústeckým symbolem ochrany a pomoci.