Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Nabídka publikací

Objednávky prosím zasílejte na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jindřich Štyrský (katalog)

Stran: 16+8
Vydáno: 1997
Cena: 80 Kč

Katalog obsahuje jak seznam exponátů z výstavy „Sny a skutečnosti Jindřicha Štýrského" (jaro 1997), tak i studii o životě a díle J. Štýrského (1899–1942) z pera Karla Srpa. V ní najdeme nejen životopisná data tohoto významného představitele meziválečné avantgardy, rodáka z Dolní Čermné, ale i charakteristiku jeho díla. V jistém smyslu byl Štýrský univerzální osobností: malíř, básník, fotograf, kolážista, tvůrce mnoha knižních obálek a úprav,...

Pohlednice I

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí v Hernychově vile.

Vydáno: 2008
Cena: 5 Kč

(pozn.: modrá varianta)

Oustecké střípky 1/2011

Stran: 30+30
Vydáno: 2010, 2011
Cena: 30 Kč (nulté číslo zdarma)

Nový muzejní časopis, vydávaný příležitostně, si klade za cíl přinášet informace nejen z dění městského muzea, ale i zajímavosti z historie města Ústí nad Orlicí a blízkého okolí.
Nulté a první číslo obsahuje studii prof. PhDr. Františka Musila, CSc. „Kapitoly z dějin města Ústí nad Orlicí", která představuje historii města do poč. 16. století. V nultém čísle článek Jarmily Süsserové „Úvodem malý rozbor novodobých dvacátin muzea a jeho plány".

Pohlednice II

Město Ústí nad Orlicí
Vydáno: 2014
Cena: 7 Kč

Oustecké střípky 2/2012

Stran: 28
Vydáno: 2012
Cena: 30 Kč

Ve druhém čísle muzejního časopisu naleznete studii „Hmotová rekonstrukce hradů Lanšperk a Žampach v 16. století" od Petra Nislera, jenž pro ústecké muzeum zhotovil modely obou hradů v popisované podobě. Autor se také zabývá problematikou údajného předsunutého hrádku zvaného Chudoba na úpatí žampašského kopce.

Richard Pešek (katalog)

Stran: 14
Vydáno: 2004
Cena: 60 Kč

Richard Pešek svým mimořádným talentem a brilantním malířským přednesem přesahuje běžný standard, s nímž se obvykle setkáváme ve výstavních síních. Leitmotivem jeho společensky orientované malby je obava o osud člověka jako jedince, který je vlečen a smýkán společenskými konflikty. A o tom se může zájemce přesvědčit i prostřednictvím tohoto katalogu (barevný tisk na křídovém papíru).

Oustecké střípky č. 3-4/2013

Stran: 24+22
Vydáno: 2013
Cena: 55 Kč

Dvojčíslo muzejních „střípků" přináší studii Terezy Matouškové o textilní továrně Františka Kadrmana v Kerharticích, od jejího založení přes období národních podniků (např. Retex) až do současných dnů, kdy v továrním areálu působí firma UO TEX.

Samolepka Toulavého deníku

Cena: 12,- Kč

Pexeso

Vydáno: 2010
Cena: 30 Kč

Prababičino pexeso hraček ze sbírek Městského muzea v Ústí nad Orlicí.

Štancl Václav, Leopold a František (katalog)

Stran: 63
Vydáno: 2003
Cena: 110 Kč

Betlémy jsou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí stěžejní sbírkou. V textech od Jarmily Süsserové, Mgr. Věry Sekotové a Karla Štancla se čtenář může seznámit s životy v titulu uvedených malířů a s jejich tvorbou prostřednictvím kvalitní barevné obrazové přílohy. V edici Ústeckoorlické betlémy a jejich tvůrci se jedná již o druhou publikaci.

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |