Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Nabídka publikací

Objednávky prosím zasílejte na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pexeso

Vydáno: 2010
Cena: 30 Kč

Prababičino pexeso hraček ze sbírek Městského muzea v Ústí nad Orlicí.

Zachovej nás Hospodine

Autor: Martin Zahálka
Stran: 168
Vydáno: 2008
Cena: 35 Kč
Kniha prezentující písemné pozůstalosti vojáků – účastníků první světové války. Publikace vznikla za finanční podpory Města Ústí nad Orlicí.
Zákopy v Haliči, na Soči, strasti rumunské fronty, vojenských nemocnic... Vypjaté situace, smutek a šílenství válečných polí a samotná válečná duše pisatelova registruje tím víc, čím víc je sama o sobě okolním peklem ohrožena.

Richard Pešek (katalog)

Stran: 14
Vydáno: 2004
Cena: 60 Kč

Richard Pešek svým mimořádným talentem a brilantním malířským přednesem přesahuje běžný standard, s nímž se obvykle setkáváme ve výstavních síních. Leitmotivem jeho společensky orientované malby je obava o osud člověka jako jedince, který je vlečen a smýkán společenskými konflikty. A o tom se může zájemce přesvědčit i prostřednictvím tohoto katalogu (barevný tisk na křídovém papíru).

Zdrávi došli

Z historie Klubu českých turistů a jeho odboru v Ústí nad Orlicí
Autor: Jitka Melšová
Stran: 33
Vydáno: 1998
Cena: 20 Kč
Publikace vydaná u příležitosti 110. výročí Klubu českých turistů, 80. výročí odboru klubu v Ústí nad Orlicí a stejnojmenné výstavy.

Jindřich Štyrský (katalog)

Stran: 16+8
Vydáno: 1997
Cena: 80 Kč

Katalog obsahuje jak seznam exponátů z výstavy „Sny a skutečnosti Jindřicha Štýrského" (jaro 1997), tak i studii o životě a díle J. Štýrského (1899–1942) z pera Karla Srpa. V ní najdeme nejen životopisná data tohoto významného představitele meziválečné avantgardy, rodáka z Dolní Čermné, ale i charakteristiku jeho díla. V jistém smyslu byl Štýrský univerzální osobností: malíř, básník, fotograf, kolážista, tvůrce mnoha knižních obálek a úprav,...

 Hernychova vila

Od soukromé rezidence po veřejný prostor
Autor: Jitka Melšová – Martin Zahálka
Stran: 28
Vydáno: 2009
Cena: 30 Kč

Publikace přináší informace z nejen z historie vlastní vily, ale i rodu, který nechal tento architektonický skvost postavit. Čtenář má možnost se seznámit s historií ústecké větve známého textilního rodu, a to od prvního do Ústí nad Orlicí přišlého Jana Hernicha (v roce 1756) až po poslední členy této větve Richarda a Emila (oba † 1968).

Bohuš Heran

Vydal: Helena Matyášová
Stran: 95
Vydáno: 2011
Cena: 140 Kč

Violoncellista, pedagog, člověk.
Knihu vydalo Městské muzeum v Ústí nad Orlicí u příležitosti 105. výročí narození ústeckého rodáka Bohuše Herana (1907–1968). Na jaře 2012 se uskutečnila stejnojmenná výstava.
Biografie vznikla přepracováním diplomové práce MgA. Heleny Matyášové, obhájené na hudební fakultě AMU v Praze v červnu 2011.

200 let trvání Cecilské hudební jednoty v Ústí nad Orlicí

Vydal: Kolektiv autorů
Stran: 70
Vydáno: 2003
Cena: 50 Kč

Sborník z konference „Měšťanská kultura a hudební tradice v Ústí nad Orlicí". Konference se konala 20. 11. 2003 pod záštitou University Pardubice – Fakulty humanitních studií, Města Ústí nad Orlicí a Rieter CZ a.s.

Cecilská hudební jednota připravovala a stále připravuje městu Ústí nad Orlicí a jeho obyvatelům hluboké hudební zážitky. Zároveň zprostředkovávala informace o hudbymilovném městě daleko za hranicemi regionu. Tato tradice poskytla příležitost Městskému muzeu v Ústí nad Orlicí, Regionálnímu muzeu ve Vysokém Mýtě a současné Cecilské hudební jednotě k tomu, aby tyto instituce mohly formou výstavy zpřístupnit návštěvníkům hmatatelné informace z její historie a současnosti.

Dobrá hospodyňka M. D. Rettigová

Vydal: Jana Candráková
Stran: 18
Vydáno: 2005
Cena: 30 Kč

Doprovodná publikace nejen pro milovníky dobrého jídla, vydaná ke stejnojmenné výstavě. Práce obsahuje informace o rodině Magdaleny D. Rettigové, o jejích společenských aktivitách a tvorbě na vlnách národního obrození v 1. polovině 19. století. Není samozřejmě opomenut pobyt Rettigové v Ústí nad Orlicí (1818–1824). V druhé části knížky je pár receptů a výběr z díla manželů Rettigových z období ústeckého pobytu.

Co roztáčel vítr

Historie a současnost větrných mlýnů, mlýnků a čerpadel
Autor: Jan Doubek, Břetislav Koč, Radim Urbánek
Stran: 340
Vydáno: 2020
Cena: 365,- Kč

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |