Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Nabídka publikací

Objednávky prosím zasílejte na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Stran: 23
Vydáno: 2015
Cena: 30,- Kč

 

Pátý díl Ousteckých střípků Vám přináší několik neobyčejných lidských osudů: příběh ústeckého rodáka Antonína Pirkla, malého muže s velkým odhodláním, který si i přes svůj trpasličí vzrůst dokázal získat celou Evropu. Příběh Marie Rollerové, rozené Kociánové, ženy, která dala přednost rodině před svojí kariérou. I přesto obohatila místní literaturu o povídky a další vyprávění. Či jedinečný životopis ústeckého fotografa Františka Slezáka, který si svou houževnatostí dokázal v Ústí nad Orlicí vybudovat vlastní fotografický ateliér. V článku Krojované dívky v Ústí nad Orlicí se mimo jiné dozvíte, co je to svéráz, kordulka, a jak probíhalo vítání dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Orlicí.

 

Oustecké střípky 1/2011

Stran: 30+30
Vydáno: 2010, 2011
Cena: 30 Kč (nulté číslo zdarma)

Nový muzejní časopis, vydávaný příležitostně, si klade za cíl přinášet informace nejen z dění městského muzea, ale i zajímavosti z historie města Ústí nad Orlicí a blízkého okolí.
Nulté a první číslo obsahuje studii prof. PhDr. Františka Musila, CSc. „Kapitoly z dějin města Ústí nad Orlicí", která představuje historii města do poč. 16. století. V nultém čísle článek Jarmily Süsserové „Úvodem malý rozbor novodobých dvacátin muzea a jeho plány".

Oustecké střípky č. 3-4/2013

Stran: 24+22
Vydáno: 2013
Cena: 55 Kč

Dvojčíslo muzejních „střípků" přináší studii Terezy Matouškové o textilní továrně Františka Kadrmana v Kerharticích, od jejího založení přes období národních podniků (např. Retex) až do současných dnů, kdy v továrním areálu působí firma UO TEX.

| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |