Kde nás najdete
Muzejní sbírky
Výstavy a expozice

Koloniál pana Bajzy aneb Historie obchodu a obchodování (4. 4. 2019–9. 6. 2019)

Putovní výstava o historii obchodu a obchodování, kterou zapůjčilo Moravské zemské muzeum v Brně přibližuje svět obchodníků v dobách I. republiky. V prostorách Hernychovy vily máte možnost navštívit obchody postav známých z knihy a seriálu Bylo nás pět. Svoji živnost si v muzeu otevřel pan Bajza, kterého najdete za pultem koloniálu, dále cukrář Svoboda, obchodník s textilem Alois Vařeka a řezník Štverák. Výstava je pro Vás přichystaná do 9. června. Navštivte nás!

TIBET (7. 3. 2019–9. 6. 2019)

V Hernychově vile probíhá výstava TIBET. Až do 9. června se můžete seznámit s životem dnešních Tibeťanů i s minulostí tohoto národa. Výstava vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací Most pro Tibet a mimo jiné připomíná výročí 60 let od Tibetského národního povstání. V rámci výstavy proběhne 10. dubna akce s názvem Den pro Tibet. Během této akce si návštěvníci pochutnají na tradičním tibetském jídle, vyrobí si mandalu z písku nebo modlitební praporek. Zájemci si vyzkouší hru na tibetské mísy a vše doprovodí odborný výklad kurátorky výstavy. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Antické tragédie na prknech ousteckého divadla (1. 2. 2019–31. 8. 2019)
 
Minivýstava představuje nejen jednu z nejznámějších řeckých tragédií Oidipa krále, ale spolu s ní i Vrchlického trojdílné melodrama Hippodamie. Obě hry nastudoval ústecký divadelní spolek Vicena.
 
| © 2007-2016 Městské muzeum Ústí nad Orlicí, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |